OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 08.12.2020 21:51:41 

Snívajte svoj sen - s mojím čajom každý deň...

TABLETY‚KAPSULE‚PRÁŠKY...

 

Vitajte na stránke carovnacajovna.wbl.sk v sekcii TABLETY‚KAPSULE‚PRÁŠKY...

Ceny sa odvíjajú od DODÁVATEĽSKÝCH a tie nemám veľmi možnosť ovplyvniť (kurzový lístok,obľúbenosť tovaru,dovoz surovín...to všetko obvykle komplikuje a zvyšuje nákupné ceny) ... ak sa niečo dá pripraviť u mňa v ordinácii,vyjdem vám v ústretý (aj cenou).Ak však nie je možné dostať sa k dostupnej základnej surovine na výrobu kapslí,neostáva m i nič iné,len sa držať dodávateľských cien ...

 

ALFALFA              kapsule  45ks              

Kvalitná Alfalfa (lucerna siata) rastie prevažne v Stredomorí, existuje až 60 druhov tejto rastliny, niektoré rastú po celom svete a u nás sa väčšinou pestuje ako krmovina. Hovorí sa jej aj lucerna, lucerna siata, lucinka, lucerka. Používa sa pri liečbe nechutenstva, anémie, na povzbudenie krvnej zrážanlivosti, pri zápaloch močového mechúra a liečbe prostaty, ako pomocný prostriedok pri liečbe žltačky, na odvykanie od závislosti na alkohole, pri impotencii a sterilite mužov, pri hormonálnych problémoch žien nielen pri dospievaní,ale aj v klimaktériu, Priaznivo pôsobí na tráviaci trakt (zlepšuje trávenie, potláča pálenie záhy), pomáha zvyšovať výkonnosť a preto je vhodná pre športovcov a osoby pracujúce fyzicky, spomaľuje proces starnutia, posilňuje imunitný systém, má priaznivý vplyv na nervový systém..... Každá kapsula obsahuje 350mg sušené bylinky Alfalfa (Lucerna),balenie obsahuje 45 kapsúl: odporúčané dávkovanie: 1kapsula ráno + 1 večer, maximálna dávka je 3 kapsule denne zapiť vodou. Neprekročiť odporúčané denné dávkovanie. Výrobok nie je určený tehotným a dojčiacim ženám a malým deťom. Alfaalfa patrí medzi bezpečné rastliny, no ide o doplnok výživy,nie náhradu stravy !!!

ANANÁS                                                                                       

V kpsulách je použitá rastlina Ananas comosus=400mg aktívnej časti rastliny s min.zaručeným obsahom bromelainu v 1kapsuli, získané rozomletím rastliny sušenej pri -196°C.Bromelín v ananáse redukuje tuk a pomáha bojovať s celulitídou.Ananás objavil K.Kolumbus v r.1493,domorodci ju nazývali "nana".Obsahuje vitamíny sk.B,vit.C,provitamín A,draslík,horčík,vápnik, zinok,biotín, mangán a bromelain (enzým štiepiaci bielkoviny na aminokyseliny).Je pomocníkom tvorby svalovej hmoty,zlepšuje fyzickú výkonnosť (prírodné anabolikum).Pomáha obnovovať kĺby,vhodný pri problémoch pohybového aparátu.Má protizápalové účinky, redukuje opuchy,znižuje zrážanlivosť krvi.Detoxikuje,odvodňuje,redukuje tuky,cholesterol.Pomáha znižovať hladinu inzulínu v krvi (zvyšuje sa konzumáciou cukru)=vhodná pri DIAbete.Vstrebaný bromelaín sa uvoľňuje do tela,štiepi sa na proteíny,kt.nie sú bežne uvoľňované do tkanív (vznik celulitídy,modrín).Odporúčané dávkovanie 3 kapsule denne medzi jedlom,zapiť dostatočným množstvom vody.1 balenie obsahuje 45 kapsúl bez chemických konzervantov,farbív,ochucovadiel,laktózy či lepku.
 

        BACOPA brahmi              45toboliek                    

        ČIERNA REĎKEV               45toboliek                   

 
To,že čierna reďkev dobre čistí krv vieme...preto sa používa na detox organizmu.Ale to,že podporuje krvotvorbu (najmä tvorbu červených krviniek a hemoglobínu) vedia len odborníci :-D. Aj preto Francúzska spoločnosť Arkopharma ponúka želatínové kapsulky (45ks v balení) plnené lyzofilyzovaným koreňom tejto rastlinky (ide o sušenie hlbokým mrazom,pri ktorom ostáva na 99% zachovaná liečivá sila bylín).Takže ak chcete schudnúť,očistiť svoj organizmus od nánosov v pečeni,zlepšiť tok a čistotu žlče,stav pokožky,podporiť prácu sleziny a tým aj tvorbu krviniek (odstrániť chudokrvnosť), sú kapsulky RADIS NOIR (čierna reďkev) práve pre Vás.Užívajú sa 1-2x denne PRED jedlom s dostatočným zapitím vodou. Vhodné aj pre vegánov,vegetariánov,nakoľko kapslky sú vyrobené so 100% čistej celulózy.V obsahu nenájdete žiadne prídavné farbivá,konzervanty či iné farmokobludy. Ak chcete tento výživový doplnok pre deti,tehuľky či kojace maminy,píšte to v objednávke spolu s uvedením kg,aby sme vedeli nastaviť správne a bezpečné dávkovanie.
 

      DESMODIUM                     45toboliek                 8.99€  

ECHINACEA                                                            

Echinacea je rastlina s purpurovými kvetmi z divokých území Severnej Ameriky.Indiáni ju používali na hojenie rán.Koreň obsahuje polysacharidy a deriváty kyseliny kávovej,ktoré stimulujú imunitný systém a pôsobia antisepticky.Podporujú tvorbu prirodzeného interferónu.Pomáha zvýšiť imunitu,dá sa použiť aj preventívne.Je vhodná proti baktériám,pliesňam,oparom.imfektomm močových ciest...  325mg aktívnej časti rastliny v 1kapsuli,získané rozomletím rastliny za veľmi nízkej teploty.Dávkovanie: akútne po 2kapsule ráno,na obed a večer pred jedlom,zapiť veľkým pohárom vody.Preventívne 1-2 kapsule ráno.V balení je 45 kapsúl..

EUKALYPTUS                                                        

Eukalypt (blahovičník) je okrasný strom z Austrálie.Jeho veľmi vonné listy sú bohaté na éterický olej s je eukalyptolom.Pôsobí mukolyticky,tj. skvapalňuje hlien a zlepšuje jeho vykašľávanie,čím tlmí kašeľ.zmenšuje podráždenie priedušiek pri akútnych i chronických bronchitídach.Má antibakteriálne účinky,éterický olej (silica) je vydychovaná pľúcami,čím pri každom výdychu pľúca apriedušky čistí...300mg aktívnej časti rastliny s min.zaručeným obsahom 20ml/kg eukalyptovej silice v 1kapsuli,získané rozomletím listov za veľmi nízkej teploty. Dávkovanie: 1až 2 kapsule1-3x denne pred jedlom,dobre zapiť. Balenie obsahuje 45 kapsúl.

HARPAGOPHYT (ČERTOV DRÁP)                      

Rastlina HARPAGOPHYT LEŽATÝ je u nás pomerne málo známa a napriek vynikajúcim účinkom a skúsenostiam menej používaná,ako by si zaslúžila...pochádza z oblasti saván Afriky.Zbierajú sa najmä bočné korene,ktoré dorastajú do dĺžky až 2 metre.Hlavnými obsahovými látkami sú iridoidy(harpagozid,harpagid a prokumbid),cukry,fytosteroly,...,ktoré napomáhajú pohyblivosti kĺbov.Preto ich využívajú nielen reumatici,ľudia s artritídou,či poškodením kĺbnych spojív,chrupaviek,ale aj športovci. Dávkovanie: 1kapsula rá a večer spolu s jedlom,dobre zapiť aspon 2,5-3dcl vody či čaju.Ak užívate bežné lieky,zachovajte odstup cca 20-30min. Kapsule sú vhodné aj pre vegetariánov,vegánov či alergikov,vrátane celiatikov.V balení je 45 kapsúl
 

  HLUCHAVKA BIELA           45toboliek                                          

Francúzska spoločnosť Arkopharma sa špecializuje na spracovanie bylín do toboliek sušením hlbokým mrazom (proces lyzofilyzácie),aby v nich ostalo 99% účinných látok.Takto je spracovaná aj hluchavka biela,rastlinka,ktorá pomáha pri kŕčoch (kdekoľvek v tele) a ktorá stabilizuje (najmä u žien) hladinu hormónov,aby nemali kŕče,menštruácia bola pravidelná a bez bolestí,aby sa zvýšila plodnosť či ustúpili problémy PMS a menopauzy.Zároveň pomáha vylučovať prebytočnú kyselinu močovú z krvi tak,aby netrpeli kĺby ....V balení je 45kapsuliek v želatínových tobolkách vhodných aj pre vegetariánov či vegánov.Pri objednávke mi napíšte vek a kg,aby sme vedeli stanoviť správne dávkovanie

 

  CHRYZANTÉMA čínska                      45toboliek             

Francúzska spoločnosť Arkopharma ponúka prírodné riešenie aj pri pocite ťažkých nôh,zavodnení či klimakterických problémoch pomocou želatínových (celulózových) kapsuliek Chryzantellum. Ide o spracovanie špeciálneho druhu kvetu čínskej chryzantémy,ktorú bežne nemáme možnosť zohnať či použiť.Balenie obsahuje 45 celulózových toboliek vhodných aj pre vegánov či vegetariánov,ktoré sú plnené 100%čistou mletou bylinkou (sušenou mrazom=lyzofilizáciou) pri zachovaní max.množstva liečivých látok. Užívanie 1-3x denne PRED jedlom, zapiť dostatočným množstvom vody. Ak by ste chceli kapsulky pre tehuľku či kojacu maminu,napíšte to pri objednávke,vrátane kg-aby sme vedeli nastaviť dávkovanie....Dodávané v originálnom pôvodnom francúzskom balení so slovenským návodom

   MAK VLČÍ                                   45toboliek                          

Občas sme takí nervózni či unaven,že nedokážeme zaspať.Pre všetkých,čo sa však nechcú stať závislými na liekoch pripravila francúzska spoločnosť Arkopharma želatínové tobolky naplnené pomletou bylinkou vlčí mak.AJ keď mnohí si myslia,že je jedovatá,nie je to tak.Naopak,ide o bezpečnú bylinku vhodnú najmä pre jej jemné pôsobenie a použiteľnosť pre deti či starých ľudí.45 želatínových kapslí vhodných aj pre vegánov či vegetariánov je dodávaných v originálnom francúzskom balení so slovenským návodom.Pri objednávaní prosím píšte vek a kg,aby sme vedeli správne nastaviť dávkovanie (rovnako,ak máte akékoľvek lieky,potrebujem to vedieť)

  MATERSKÁ KAŠIČKA                                            

Maltodextrín je prášok pripravený z včelej materskej kašičky a to 64mg v 1kapsuli a kvetového peľu (Pollantium) 28mg.Materská kašička je 98%bielkovina.Ide o stimulujúci koncentrát zvyšujúci fyzickú a duševnú silu,čím organizmus lepšie vzdoruje stresom, únave,chorobám,... Rast larvy včelej kráľovny,jej plodnosť a dlhovekosť boli základom výskumu účinkov peľu a materskej kašičky s perleťovým leskom,čo je jej výlučnou potravou od štádia larvy do smrti.Niečo takéto sa nedá synteticky vyrobiť.Je bohatá na vitamíny sk.B (B3,B5,kyselinu listovú,biotín),obsahuje minerály:železo,draslík, sodík,stopové prvky (meď,chróm, nikel...), aminokyseliny, základné mastné kyseliny.Má tonizujúce účinky,podporuje prirodzenú obranyschopnosť,zvyšuje odolnosť voči únave, námahe,extrémnym podmienkam... Je vhodná pre deti,dospelých,starých,poruchách koncentrácie,depresiách, rekonvalescencii. Dávkovanie: 1 kapsulu ráno,na obed a večer spolu s jedlom zapiť dostatočným množstvom vody.1 balenie obsahuje 45 kapsúl naplnených zmesou materskej kašičky a včelieho peľu.
MORSKÉ RIASY                                                                                                           

Morské riasy sú symbolom života a prirodzeným koncentrátom bohatstvom oceánu.Zbierajú sa ručne počas odlivu a sú skutočným koktailom životných elementov.Poskytujú všetkyy stopové prvky,nachádzajúce sa v morskej vode: meď,chróm,zinok, selén,železo,mangán,jód a dokonca vo veľmi malom množstve aj zlato.Sú bohatým zdrojom vitamínov ako kyseliny listovej, vit.C a B,čím metabilizujú najmä cukry.Stimulujú mezibunkovú výmenu,sú bohaté na proteíny,obsahujú málo tukov a kalórií.Majú  nevstrebateľný sliz,ktorý bobtná spolu s vodou,čím plnia žalúdok a znižuje pocit hladu.Sú preháňavé a preto sa odporúčajú v priebehu redukčných diét.Na druhej strane mineralizujú kosti a zabezpečujú pružnosť chrupaviek,takže sú skvelé pri osteoporóze,zlomeninách či po operáciách

MUČENKA                                                                      

búšenie srdca,panické návaly strachu a úzosti,depresie,nespavosť,nervozitu,tiky či iné neurózy ... tak radi by sme sa ich zbavili a nie vždy vieme žiť bez farmakologických prostriedkov ...a pritom stačí využiť krásnu a chutnú mučenku (pasisfloru) ...Mučenka je rastlina s lianami dlhými cca 5metrov,pôvodom z Južnej Ameriky.Teraz ju pestujeme aj u nás doma-v skleníkoch či doma... Nadzemná časť rastliny obsahuje vzácne flavonoidy,ktoré prospievajú srdcu,žilám,mozgu,našim hormónom...300mg časti rastliny so zaručeným obsahom flavonoidov (vitexin) v jednej kapsuli.Získané rozomletím rastliny pri -180°C procesom tzv.lyzofiliácie,ktorá zaručuje maximálny možný zachovaný objem účinných látok.
Dávkovanie:2 kapsule večer pred jedlom a príp.2 kapsule pred spaním (ak rišime nespavosť,nočné kŕče či nervozitu), zapiť cca 3dcl vody. AK užívate tradičné lieky,dodržte odstup cca 20-30min.V balení 45kapsúl

MUŠKÁT (GERÁNIUM)                                                

má uvoľňujúci účinok na dýchacie cesty,ktoré každú zimu trápia mnohých ľudí.Rastlina má upokojujúci účinok,uvoľňuje dýchanie,pomáha pri zotavovaní sa po chrípke a nachladnutí.Pelargonium sidoides,je druh muškátu s tmavočervenými až čiernymi kvetmi.Rastie v Juhoafrickej republike,známy pod menom „Umckaloabo“(z jazyka zulu=silný kašeľ).Zulu kmene používali Umckaloabo pri liečbe kašľa,infekcií horných aj dolných dýchacích ciest.Koreň obsahuje antibakteriálne éterické oleje, triesloviny (katechíny,galokatechíny,kyselinu galovú) a kumaríny.Oproti iným liekom podporuje rýchlejšie uzdravenie,znemožňuje baktériám,vírusom,...prichytiť sa na bunky slizníc dýchacích ciest,stimuluje imunitný systém,bráni baktériám aj vírusom v ich rozmnožovaní,zlepšuje vykašliavanie.Klinické štúdie dokázali antimikrobiálne, imunostimulačné a expektoračné vlastnosti.Preto sú vhodné aj pri astme.Doporučené dávkovanie pri akútnej či chronickej infekcii ucha,nosu,krku,chrípke,nachladnutí 2 kapsule ráno a 2 kapsule večer (po 12hod) spolu s jedlom,zapiť dostatočným množstvom vody! V 1kapsuli je 400mg aktívnej časti rastliny s minimálnym zaručeným obsahom 1,5% trieslovín ( pyrogalol).Získané rozomletím rastliny sušenej mrazom. Balenie obsahuje 45 želatínových kapsúl bez chemických konzervantov,farbív,dochucovadiel,lepku či laktózy

OPUNCIA                                                                          

kapsule z kaktusu OPUNCIA = NOPÁL (Opuntia ficus indica) sú vyrobené z pomletej rastliny sušenej zmrazením.Želatínové kapsule obsahujú čistú vlákninu,pektín,rastlinný sliz a gumy,kt.opuncie obsahujú.Tieto zložky navodzujú intenzívny pocit sýtosti.Je vhodné užívať ich cca 20min PRED JEDLOM!.Opuncia sa pestuje v Mexiku,Chile a Taliansku.Vláknina opuncie je schopná viazať na seba tuky a cukry skonzumované pri jedle,čím redukuje ich vstrebávanie do tela ako v žalúdku,tak aj v čreve.Preto je vhodná aj pri vysokom cholesterole. Obsahuje 17 aminokyselin,kt.poskytujú potrebnú energiu,čím zmierňuje únavu.Znižuje hladinu cukru v krvi,zlepšuje náladu,potláča chuť na jedlo a poskytuje živiny.Rastlinný proteín pomáha odvodneniu z tkanív do krvi ( a tým do moču),čím redukuje celulitídu,zadržiavanie tekutín v tele.1 kapsula obsahuje 396 mg aktívnej časti rastliny.V 1 balení je 45 kapslí.Bez laktózy,lepku,farbív či umelých príchutí !

 

   OVOS siaty                 45toboliek                  

 

     RÍBEZĽA ČIERNA                45toboliek             

   STOPKA Z VIŠNE                                                                                                              

Prunus cerasus=čerešňa pravá...kapsule obsahujú pomleté stopky višní,ktoré pomáhajú pri vylučovaní vody.Môžu byť použité v prípade chronických či akútnych problémov močových ciest a v prípade lokálnych opuchov.Čerešňa pravá=višňa,je strom divoko rastúci v západnej Ázii.Ľudové liečiteľstvo stáročia používa stopky plodov pre ich močopudné a čistiace vlastnosti.Tieto účinky sú spôsobené flavonoidmi a draselnými soľami,kt.sú v stopke obsiahnuté.Podporujú vylučovanie moču (diurézu) a umožňujú tak „vyčistiť“ celý organizmus od toxínov nahromadených v tele.Ide o vynikajúci prostriedok na vyčistenie lymfatického systému,uzlín,pri pocite "ťažkých nôh"... efekt bez nežiadúcich účinkov ju činí užitočnou pri detoxikácii,zápaloch močových ciest,odstraňovaní močových kamienkov či znižovaní krvného tlaku bezpečným spôsobom... 45kapsúl vhodných pre vegánov,vegetariánov či celiatikov.Dávkovanie 2kapsule ráno (v prípade ťažkých opuchov aj na obed) počas jedla,dobre zapiť veľkým pohárom vody.

VÍNNA RÉVA                     45kapsúl                                                                                                                                           či Vás už trápi pocit "ťažkých nôh",alebo priamo kŕčové žily (a to je jedno,či vonkajšie,vnútorné alebo hemoroidy),zaslúžite si,aby ste sa svojho trápenia zbavili,alebo ho aspon zmiernili na maximálnu možnú mieru.Vínna réva je popínavý ker známy najmä pre svoj posledný produkt:víno.Listy sa od dôb antiky používali v medicíne pre látky nazývané polyfenoly.Stimulujú správne napätie cievnej steny,sú silnými antioxidantami a tak pomáhajú aj pri šeroslepote,vysokom krvnom tlaku,problémoch s imunitou,anginou pectoris,.... Dávkujeme 1kapsulu ráno,(v ťažšom prípade aj na obed) a večer spolu s jedlom,zapiť2,5-3dcl vody či čaju.Ak užívate bežné lieky,dodržte odstup 20-30min.350 mg aktívnej časti (list Vitis vinifera) s minimálnym zaručeným obsahom 4% polyfenolov v kapsuli.Kapsule sú bez obsahu želatíny sú 100% rastlinného pôvodu z celulózy a preto sú vhodné aj pre vegánov,vegetariánov,alergikov či celiatikov.Listy sú mleté pri -180°C a sušené tzv.lyzoflizáciou,preto si zachovávajú max.možný objem účinných látok. V balení je 45kapsúl.

 

  

ALGAS  45kapsúl 

CHUDNETE ? alebo máte problémy so štítnou žľazou,a neveríte chemickým liekom?príroda ponúka liek na všetko ... aj na toto.Skvelým prostriedkom sú napríklad chaluhy, ktoré podporujú priame spaľovanie tukov, to,že sa im nedarí ukladať sa v organizme, podporuje činnosť štítnej žľazy,dodávajú nám dostatok prírodného jódu a tým nám napr.zvyšujú aktivitu, činnosť mozgových buniek, zlepšujú spánok,... ak už teda nezáleží na štíhlosti,ale chcete byť vitálni, plní energie-skrátka FIT :-), je tu príjemný a bezpečný spôsob ... kapsule ALGAS. Zvyčajne miešam čaje,do ktorých pridávam rôzne druhy morských rias,no ak Vám vadí "rybací pach",aj toto je riešenie pre Vás :-)). Vhodné aj pre dojčiace maminky či tehuľky,pretože pozitívne ovplyvňuje spôsob využitia jódu v organizme a tým aj mozgovú činnosť bábätka či plodu. Nenahrádza však pestrú stravu!!! Pri chudnutí odporúčam 2kapsuly 3x denne 20minút pred jedlom, ako doplnok jódu či pri cvičení 1, max.3 kapsulky denne PO JEDLE !!!


ALOE VERA sušený gél v kapsuliach 45ks            

Ak neradi čajíkujete, kvapky sú horké či máte jednoducho radšej tabletkovú formu liečenia, je tu Aloe Vera v prírodnej forme v želatínových kapsulkách.Je to rastlina, ktorá už dlhé stáročia budila záujem ľudí.List aloe predovšetkým však dužina ukrytá pod jeho kožou, má zázračné liečivé vlastnosti. Pre obsah svojich látok je viac využívaná v kozmetike,no je vhodná aj ako prostriedok k detoxikácii organizmu, k posilneniu obranyschopnosti, ako pomocný prostriedok pri liečbe kožncýh problémov, pri zápalových stavoch, vredoch, poruchách črevnej činnosti, správneho príjmu vitamínov a minerálov, plynnatosti, zápche,potravinových alergiách, atopickom ekzéme,pečeňových problémoch,...má adaptogénne vlastnosti, čo znamená, že môže účinkovať individuálne podľa druhu problému.Každá kapsula obsahuje 50mg extraktu z byliny. 1kapsulu denne zapiť vodou. Neprekročiť odporúčané denné dávkovanie! 3kapsulky LEN v prípade dlhodobej zápchy. Výrobok nie je určený pre tehotné ženy, dojčiace ženy a malé deti. NIE JE VHODNÉ na DLHODOBÉ užívanie !!! aby ste si nespôsobili trvalú zápchu !!! Nie je vhodné pre ľudí s ochorením dráždivého hrubého čreva a Crohnovou chorobou !

  CAMU CAMU

Je bielo kvitnúci ker známy ako rumberry, cacari, camocamo, guavaberry.  Camu Camu dorastá do výšky 3 - 6 metrov, rastie v západnej časti Amazónky, hlavne v Peru, vo vlhkých tropických oblastiach. Pôsobí ako výborný antioxidant,má priaznivý vplyv na stav pokožky, - používa sa ako podporný prostriedok pri liečbe chrípky, pri nachladnutí, pri vírusovom ochorení dýchacích ciest, ako dietetikum,
pre posilnenie imunity, pre osoby s vysokou fyzickou i psychickou záťažou, ako prostriedok na osvieženie pokožky a proti starnutiu pleti.Každá kapsula obsahuje 100mg sušeného ovocia Camu Camu a 25mg kyseliny citrónovej.                                                  

  CAIGUA

Caigua je jednoročná popínavá bylina dorastajúca výšky až 5 metrov. Rastie v Peru, nájsť ju môžeme vo výškach od 500-2500 m. n. m. Vyskytuje sa na teplých a vlhkých biotopoch tejto krajiny. Použitie tejto byliny je významné najmä na zníženie cholesterolu a vysokého krvného tlaku, ako pomocný prostriedok pri liečbe cukrovky, nadváhy a obehových problémov, ako prevencia proti aterioskleróze. Používa sa na pre reguláciu hladiny tukov, ako prírodný regulátor metabolizmu tukov,  napomáha pri znížovaní nadváhy, rozpúšťa tuky, čím redukuje celulitídu, znižuje hladinu krvných tukov, prispieva k zníženiu škodlivých vplyvov nadváhy, pôsobí proti problémom obehového systému, pri skleróze, infarkte, zabezpečuje živiny pre podporu metabolických funkcií, redukuje vplyv zlých stravovacích návykov, je účinným antioxidantom, spomaľuje starnutie buniek. Každá kapsula obsahuje 300 mg sušenej mletej byliny Caigua. 


  GRAVIOLA ANONA  prášok,listy        xx plnených práškom  xxxx

Graviola Anona je strom nízkeho vzrastu, dorastá len do 6 metrov. Všetky časti stromu sú používané v tropickej prírodnej medicíne - kôra, listy, korene, plody i semená. Rôznym častiam stromu sú pripisované rozdielne vlastnosti a možnosti použitia:pri liečbe rôznych druhov rakoviny, pomáha liečiť reumu, artrózu, astmu, priaznivo pôsobí na nervovú sústavu, ako pomocný prostriedok pri chrípke, pri liečbe cukrovky-lebo znižuje hladinuu krvného cukru, znižuje krvný tlak, pri liečbe pečeňových ochorení, pri problémoch s trávením, proti parazitom, pri liečbe nachladnutia, pri nádche, pri rôznych druhoch neuralgie. Ovocie tejto rastliny je veľmi obľúbené vo forme šťavy, má kyslú chuť a je veľmi osviežujúce (kuk ajna šťavu NONI v ponuke 1liter šťavy-alebo podľa dohody).Každá kapsula obsahuje 100mg v prášku. Dávkovanie 1 až 3 kapsule denne,nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy a deti do 3 rokov.

 

HERCAMPURI          

 
Hercampuri, bylina z peruánskej Amazónie známa pod názvom "Horúci čaj" (TE amargo) patrí k základným očistným bylinám používaným v peruánskej vytoterapii. Použitie na liečbu pečeňových a žlčníkových ochorení, pri liečbe cukrovky a obezity, na zníženie cholesterolu,
k očiste organizmu, predovšetkým na očistu krvi, pri pečeňových ťažkostiach (zápaly, cirhóza), posilňuje činnosť pečene,  pri ochoreniach žlčníka, má vplyv na tvorbu a vylúčovanie žlče, pri žalúdočných problémoch /pálenie záhy/, pomáha pri liečbe cukrovky
,...Bylina je tradične používaná od čias Inkov aj na zníženie horúčky spôsobenej maláriou.
 

  MACA  prášok 50g    CENA 3,49€

Je celoročné dvojročná rastlina malého vzrastu, dorůstá výšky 15 cm. špecifickú sladkú chuť a arómu. Pre svoje vynikajúce účinnej a liečivé schopnosti sa používa pri liečbe rôznych ochorení aj ako vynikajúci doplnok jedál a pochutín.Maca je prostriedok, ktorý sa s úspechom využíva ako posilňujúci prostriedok, pri veľkej záťažou, na spevnenie kosti a svalov u športovcov, k rekonvalescencii po zlomeninách aj ako prostriedok pomáhajúci liečiť rakovinu, aj pri liečbe neplodnosťou a pohlavných chorôb. Ďalšie použitie ako posilňujúci prostriedok, navracia a posilňuje vitalitu a zvyšuje odolnosť organizmu, pri liečbe nádorových ochorení (mierni vedľajšie účinky rádioterapie a chemoterapie), uľahčuje hojenie rán, urýchľuje regeneračné procesy, napomáha k správnemu vývoju kostí, šliach a svalov mladých športovcov a zabraňuje nadmernému opotrebovaniu kĺbov a šliach, mierni stres, depresia, neurózy, chronickú únavu, ako prostriedok zlepšujúce pamäť, pri liečbe anémie, tuberkulózy, nechutenstva, pri kožných ochoreniach a akné, bráni vzniku osteoporózy a podieľa sa na jej liečbe, pri liečbe neplodnosti žien i mužov: harmonizuje stav organizmu v období menopauzy, stimuluje sexuálnu aktivitu,  pri vysokej fyzickej i psychickej námahe,...

 

MANAYUPA       sušená rastlina alebo kapsule

Manayupa je liečivá rastlina známa v celom Peru už od dôb Inkov. Používanie tejto rastliny bolo výsadou vyšších spoločenských vrstiev a malo čiastočne obradný až kultový charakter.Manayupa je výborný antioxidant a očistná bylina, má priaznivý vplyv na nervový systém, používa sa pri tráviacich problémoch aj ako prostriedok pomáhajúci pri liečbe gynekologických a kožných problémov. Ďalšie použitie  na detoxikáciu a očistenie organizmu a krvi od toxických látok /najmä chemických liekov, alkoholu a tabaku /, pri neurózach a neuralgiach, pri svalových bolestiach a kŕčoch,       pri zápaloch žlčníka, pečene, obličiek a pre zlepšenie ich funkcie, pri tráviacich problémoch, pri gynekologických zápaloch, vytokoch a bolestiach,     pri tráviacich problémoch, nevoľnostiach a bolestiach, pri zápaloch, prekyslenosti žalúdka, pri akné, ekzémoch, vyrážkach a alergiách, pri astme a bronchitíde, ako antioxidant (zabraňuje tvorbe rakovinových buniek)

  YACON     sušený plod

Domovom Yakonu sú východné svahy Ánd od Kolumbie až po severnú Argentínu. Indiáni pestovali Yakon vo veľkom, pretože využívali jeho výnimočné vlastnosti.Použitie najmä pri liečbe všetkých druhov diabetes, na zníženie cholesterolu, pri redukčných diétach, pomáha pri hnačkách a zápche,
ako podporný prostriedok pomáhajúci liečiť osteoporózu, na  zníženie rizika kardiovaskulárnych chorôb, chráni črevnú mikroflóru
 

YUCCA       prášok

Je jednou z najdôležitejších potravín v Peru, kde sa používa na prípravu rôznych jedál i ako jedna z hlavných príloh k jedlám, aj kvôli svojej schopnosti liečiť choroby.Yuca (maniok) je základným živobytím pre 500 miliónov ľudí a tak predstavuje jednu zo šiestich najdôležitejších výživných rastlín na svete. Pôsobí ako výborný antioxidant, vylučuje z tela toxické látky nahromadené príjmom potravy.  Využíva sa aj pri rekonvalescencii po ťažkej chorobe, znižuje činnosť štítnej žľazy a lieči ochorenia pečene. Použitie pre rekonvalescenciu organizmu po ťažkej chorobe alebo operácii, pri pečeňových ochoreniach, pomáha znižovať činnosť štítnej žľazy, na posilnenie imunitného systému, pri tráviacich ťažkostiach. Odporúča sa pri nadbytku kyseliny žalúdočnej, gastritíde, žalúdočných vredoch. Bylina se stala obľúbenou súčasťou jedálničku športovcov, zmierňuje únavu a pomáhá zlepšovať výkon.